وزیر صمت: توانمندسازی واحدهای تولیدی در اولویت است

تاریخ انتشار:
۱۴۰۱/۰۴/۱۵

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در نیمه دوم پارسال، هزار و ۳۰۰ واحد غیرفعال و زیر ظرفیت تولید فعال شدند، گفت: توانمندسازی این نوع واحدها ادامه می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی خانه صمت کرمان به نقل از ایرنا سیدرضا فاطمی اظهار داشت: دولت برای واحدهای تولیدی نیمه راکد برنامه های متنوعی دارد تا مشکلات آنها با همکاری سازمان شرکت شهرک های صنعتی برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: معمولا واحدهای نیمه فعال و غیرراکد مشکلات فراوانی از جمله مسائل مالی، تامین اجتماعی و مباحث بازار و سرمایه در گردش دارند که متناسب با آن تصمیماتی گرفته شده است.

فاطمی امین گفت: بتازگی در مورد اخذ مالیات از واحدهای تولیدی تصمیمات خوبی گرفته شده که مشکلات آنها در این زمینه برطرف خواهد شد.

وی اضافه کرد: اینک ۱۳ هزار واحد تولیدی راکد یا با زیر ظرفیت وجود دارد که با برنامه ریزی های انجام شده هر ساله تعدادی از این واحدها فعال خواهند شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به اینکه امسال چه میزان اعتبار برای نوسازی و احیای واحدهای تولیدی اختصاص می یابد عنوان کرد: واحدهای تولیدی اعتبار دولتی نمی خواهند، وام، تسهیلات و سایر مواردی که به حوزه تولید خودشان مربوط هست می خواهند و سعی داریم با حمایت از آن ها تولید، اشتغالزایی و کسب و کار تعطیل نشود و اقدامات لازم درباره مشکلات آنان صورت گیرد.