رییس انجمن همگن پلاستیک کرمان:

تاریخ انتشار:
۱۴۰۱/۰۴/۱۶

صدور و عوض کردن سریع بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های نحوه بازگشت ارز صادراتی مهم‌ترین چالش‌های تولیدکنندگان هستند

به گزارش روابط عمومی خانه صمت استان کرمان؛ بابک شایسته رییس انجمن همگن پلاستیک کرمان؛ با اشاره به اینکه سطح همگرایی و همفکری در این انجمن بالاست می‌گوید: موفق شده ایم طبق برنامه‌ریزی‌هایی که داشتیم انجمن را پیش ببریم.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون وضعیت تورم در کشور کنترل شده نیست و این موضوع باعث بالا رفتن میزان ریسک در بنگاه‌های اقتصادی گردیده و بر اساس این شرایط باید هر لحظه منتظر موانع جدیدی باشیم.

مهندس شایسته تاکید داشت: سعی کرده‌ایم تعدادی از بهترین تولیدکنندگان استان را در انجمن گرد هم آوریم زیرا 25 درصد تولیدات لوله مورد مصرف در بخش‌های آبرسانی و گازرسانی کشور در اختیار شرکت‌های کرمانی قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون در حال افزایش تعداد اعضای انجمن هستیم بیان داشت: ساختمان شماره دو خانه صمت استان کرمان به تازگی تجهیز شده و زیرساخت خوبی جهت فعالیت انجمن‌ها فراهم گردیده است، انجمن پلاستیک و پلیمر نیز در این مکان مستقر خواهد شد و نهایت تلاش را برای استفاده‌ی بهینه از امکانات موجود در راستای مرتفع شدن مشکلات اعضای انجمن خواهیم داشت.

رییس انجمن همگن پلاستیک کرمان اضافه کرد: صدور و عوض کردن سریع بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های نحوه بازگشت ارز صادراتی از مهم‌ترین چالش‌هایی هستند که امروز با آن مواجه هستیم.

مهندس شایسته تصریح کرد: عدم برنامه‌ریزی بلندمدت در راستای سهمیه بندی مواد اولیه نیز یکی از اساسی‌ترین مشکلات این انجمن است که سال‌هاست بین وزارتخانه های صمت و نفت باعث ایجاد کشمکش شده و متاسفانه دود آن به چشم واحدهای تولیدی می رود.

آقای شایسته عنوان کرد: واحدهای تولیدی هیچ نقشی در ایجاد تورم نداشته و سعی کردیم از طریق انجمن همگن پلاستیک و خانه صمت این معضل را که مشکلات زیادی را برای واحدهای تولیدی به وجود آورده پیگیری نماییم.