قائم مقام دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

تاریخ انتشار:
۱۴۰۱/۰۳/۱۷

قطعی برق واحدهای تولیدی از چند روز آینده

از چند روز آینده قطعی برق در واحدهای تولیدی آغاز می‌شود و باید به طور حتم خاموشی صنایع به منظور جلوگیری از ضرر و زیان‌ها با اعلام قبلی صورت بگیرد.

به گزارش روابط عمومی خانه صمت کرمان قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای قطعی برق صنایع در تابستان اشاره کرد و گفت: طبق صحبت‌های انجام شده برنامه‌هایی برای قطعی برق واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده اما هنوز جدول زمان‌بندی آن را در اختیار ما قرار ندادند.

آرمان خالقی افزود: از چند روز آینده قطعی برق در واحدهای تولیدی آغاز می‌شود و واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ تحت شعاع این معضل قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی و شرکت‌های بزرگ جزو اهداف اصلی قطعی برق هستند، ادامه داد: وزارت نیرو این برنامه را در اختیار شرکت توزیع نیروی برق قرار داده است.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اعلام اینکه قرار است قطعی برق واحدها یک روز در هفته و برای حدود هشت ساعت باشد، گفت: به منظور جلوگیری از ضرر و زیان‌ها، باید به طور حتم قطعی برق صنایع با اعلام قبلی صورت بگیرد، زیرا سال گذشته شرکت‌های فولادی، سیمانی و معدنی خسارت سنگینی را تحت تاثیر چنین اتفاقی متحمل شدند.

وی با بیان اینکه سال گذشته قطعی برق باعث ایجاد آسیب به خطوط تولید و مواد اولیه شده بود، گفت: با توجه به چنین مسأله‌ای نباید قطعی برق به صورت غافلگیرانه انجام شود زیرا دستگاه‌ها و ماشین آلات با مشکل جدی مواجه می‌شوند.

به گفته خالقی، طبق قانون اگر قطعی برق بدون اطلاع قبلی باشد، شرکت ها اجازه شکایت خواهند داشت و می‌توانند طلب خسارت کنند.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه سال گذشته اعتراضات زیادی نسبت به قطعی‌های یکباره برق وجود داشت، گفت: این امر باعث شد تا پیگیری‌های مختلف از مراجع مختلف صورت گیرد تا این اتفاق دیگر برای امسال تکرار نشود.

وی افزود: با توجه به پیگیری‌های انجام شده جدولی برای قطعی برق امسال واحدها تهیه شده و در اختیار کارخانجات قرار می‌گیرد.

خالقی تاکید کرد: با چنین اتفاقی شاهد کاهش خسارات وارده به دستگاه‌ها، ماشین آلات و مواد اولیه خواهیم بود اما کاهش تولید امری بدیهی است که واحدهای تولیدی هر سال در تابستان با این مساله مواجه هستند.