نقش «باند عباس‌آباد» در قرعه‌کشی خودرو چیست؟

تاریخ انتشار:
۱۴۰۱/۰۳/۲۳

جعفر توحیدی، مدیرعامل شرکت مگا، مجری طرح‌های فروش اینترنتی خودرو می گوید: برخی می‌گویند باندی به اسم «باند عباس آباد» با استفاده از ربات، در سیستم فروش خودرو نفوذ کرده و این سیستم را هک می‌کند که باعث می‌شود تعداد زیادی، خودرو ثبت‌نام کنند، اما این کار امکان‌پذیر نیست.

به گزارش  روابط عمومی خانه صمت استان کرمان تجارت‌نیوز، اگرچه این مساله در هنگام انجام قرعه‌کشی‌های خودرو مطرح شده بود اما توحیدی می‌گوید ربات باند عباس‌آباد نمی‌تواند در سیستم جدید فروش خودرو نقش داشته باشد.

ماجرای باند عباس‌آباد چیست؟

باند عباس آباد، خرید و فروش حواله های خودرو اختصاصی را در تعداد بالا انجام می‌دهد که اکثر دفاتر این شرکت‌ها و افراد در خیابان شهید بهشتی (عباس آباد) مستقر هستند.

این افراد با ایجاد اکانت‌های گسترده در دیوار و باما تصمیم می‌گیرند هنگام توزیع حواله‌ها، قیمت را کاهش و خرید را رونق دهند که پس از خرید، قیمت‌ها افزایش یافته و خودرو را عرضه می کنند؛ در حقیقت سیستم قرعه کشی باعث شده سود آنها در تفاوت قیمت کارخانه با بازار تضمین شود.

این افراد با سرمایه‌های بیش از هزار میلیاردی، باعث کلاهبرداری در سیستم فروش خودرو می‌شوند و از طرفداران ویژه سیستم قرعه کشی و در تضاد با عرضه خودرو در بورس هستند.

در گذشته که فروش خودرو در سایت انجام می‌شد و سایت در عرض ۵ دقیقه بسته می‌شد، بحث ربات باند عباس آباد مطرح شده بود، به طوری که در مرحله‌ای ۳۰۰ هزار نفر خودرو ثبت نام می‌کردند و می‌گفتند ربات این کار را کرده اما اکنون این اتفاق رخ نمی‌دهد.

آنطور که توحیدی می گوید اکنون در سیستم فروش جدید، وضعیت خیلی بهتر شده است. در قدیم خودروساز خودرو را در اختیار نمایندگی قرار می‌داد و نمایندگی به هر کسی که میخواست خودرو را می فروخت، اما اکنون ۹۰ درصد افرادی که خودرو می‌خرند دلال نیستند و مردم واقعی هستند.