پیش‌بینی بورس امروز/ ۴ سیگنال جدید برای سهامداران بورسی

تاریخ انتشار:
۱۴۰۱/۰۳/۲۸

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان به نقل از تجارت نیوز؛ شاخص کل بورس در هفته‌ای که گذشت رشد بیش از دو درصدی داشت. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس در اولین روز کاری هفته، روند متعادل روبه بالایی را تجربه می‌کند.

بورس در هفته گذشته، رشد ۲٫۸ درصدی را تجربه کرد و در سطح یک میلیون و ۵۶۴ هزار واحدی قرار گرفت. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل روبه بالایی را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی مثبت می‌شود.

احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی گقت: در سه ماه اخیر مشکلات اقتصادی تشدید شده است. بسیاری از کشورهای منطقه، اساساً سیاست تعرفه‌ای و تجاری خود را یک‌باره تغییر دادند تا بتوانند تأمین کالای خود را از طریق کشورهای همسایه انجام دهند و برای صادرات خود ممنوعیت ایجاد کردند. انتظار داریم در ماه‌ها و فصول آینده تورم و فشار قیمتی کاهش یابد.(ایسنا)

با کاهش تورم و فشار قیمتی می‌توان انتظار داشت ورود نقدینگی به بورس افزایش یابد.

پیتر استانو، سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار کرد: نماینده عالی اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده برجام به تماس با مشارکت‌کنندگان و امریکا ادامه داده است تا روند مذاکرات رو به جلو حرکت کند و گفت‌وگوهای وین از سرگرفته شود تا سریعا توافق حاصل شود. (همشهری‌آنلاین)

اگر مذاکرات به نتیجه برسد می‌توان انتظار رشد بورس را در بلند مدت داشت.

میثم فدایی، مدیرعامل فرابورس گفت: سعی داریم به سبب آن که سرمایه مردم در دو نماد باشگاه استقلال و پرسپولیس درگیر است بتوانیم در سریع‌ترین حالت ممکن گشایش نمادها را داشته باشیم.(باشگاه‌خبرنگاران)

بازگشایی نماد سرخابی‌ها گردش نقدینگی در بازار سرمایه را افزایش می‌دهد.

جواد اوجی، وزیر نفت در توئیتی نوشت: ‏با ‎دیپلماسی فعال انرژی و پس از چندماه مذاکره، ساعاتی قبل، ۱/۶میلیارد دلار ‎طلب معوق سال‌های گذشته بابت ‎صادرات گاز به عراق وصول شد. از ابتدای سال نسبت به سال گذشته، حجم صادرات گاز کشور ۲۵ درصد و وصول ‎درآمد‌های ارزی حاصل از آن ۹۰ درصد افزایش یافته است.(توییتر)

این موضوع می‌تواند به افزایش سودآوری شرکت‌های نفتی فعال در بورس کمک کند.