توافق برای ساخت قطعات الکترونیکی خودروهای کشور توسط قطعه سازان منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم / باید از ظرفیت قطعه سازی این‌ منطقه در کشور استفاده شود/در حوزه ساخت مودم به خودکفایی رسیدیم

تاریخ انتشار:
۱۳۹۸/۰۷/۰۶

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بخش عمده دپوی خودروها در پارکینگ خودروسازان ناشی از عدم واردات قطعات مورد نیاز الکترونیکی است که در بازدیدهای امروز، شرکتهایی را دیدم که تولیدات مهمی داشتند و توافقاتی شد که این شرکتها نیاز داخل را مرتفع کنند و این در راستای خودکفایی است.

 

به گزارش روابط عمومی خانه صمت کرمان، رضا رحمانی در آخرین برنامه بازدیدی خود در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم در شرکت کرمان موتور در گفتگو با خبرنگاران، بیان کرد: با هدف بررسی وضعیت موجود شرکتهای مستقر در منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم و به ویژه شرکتهای خودرویی و خودروسازان از چند واحد در این منطقه بازدید کردیم.

او با بیان اینکه موارد مطرح شده از سوی مسئولان، فعالان و دست اندرکاران این واحدها جهت پیگیری و رسیدگی جمع بندی خواهد شد، تصریح کرد: در جهت به حداکثر رساندن ظرفیت تولید این واحدها بیشترین تلاش را انجام خواهیم داد.

ساخت داخلی کردن قطعات داخلی یک اولویت و کار مهم در برنامه های امسال است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ساخت داخلی کردن قطعات داخلی یک اولویت و کار مهم در برنامه های امسال وزارتخانه است، گفت: در بازدیدهای امروز ظرفیتهای خوبی در این حوزه مشاهده کردیم.

باید از ظرفیت قطعه سازی این‌ منطقه در کشور استفاده شود / در حوزه ساخت مودم به خودکفایی رسیدیم

رحمانی با بیان اینکه باید از ظرفیت قطعه سازی این‌ منطقه در کشور استفاده شود، یادآوری کرد: نمودهایی از نهضت ساخت داخل را در بازدیدهای امروز دیدیم و می توانم اعلام کنم که در حوزه ساخت مودم به خودکفایی رسیدیم و اگر واحدهایی که در این حوزه بازدید کرده ام با تمام ظرفیت خود کار کنند دیگر نیازی به واردات این کالا نداریم.

توافق برای ساخت قطعات الکترونیکی خودروهای کشور توسط قطعه سازان منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم

او با اشاره به اینکه کمبود قطعات الکترونیکی مشکل صنعت خودروی کشور است، افزود: بخش عمده دپوی خودروها در پارکینگ خودروسازان ناشی از عدم واردات قطعات مورد نیاز الکترونیکی است که در بازدیدهای امروز شرکتهایی را دیدم که تولیدات مهمی داشتند و توافقاتی شد که این شرکتها نیاز داخل را مرتفع کنند و این در راستای خودکفایی است.

بازگشت به کار کارگران تعدیلی برخی کارخانجات بم با توافقات انجام شده  و جدی گرفتن رونق تولید

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با توافقاتی که امروز انجام خواهد شد و با جدی گرفتن ساخت داخل هم کارگران تعدیل شده برخی کارخانه ها به سر کار خود بازخواهند گشت و هم نیاز به نیروی جدید به وجود خواهد آمد.

رحمانی در این خصوص اضافه کرد: به عنوان نمونه امروز از یک واحد تولیدی که جزو برنامه ساخت داخل است، بازدید کردیم که این واحد تعداد نیروهایش را از ۳۵ نفر در پارسال به ۱۵۰ نفر در امسال رساند که این نشانگر موفقیت این برنامه است.

ضرورت جدی نگاه کردن به موضوع ساخت داخل

او با تاکید بر ضرورت جدی نگاه کردن به ساخت داخل، گفت: همه باید پای کار بیایند و این یکی از راهکارهای حفظ وضعیت موجود و رونق تولید است.

گفتنی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم از شرکتهای مدیران خودرو، ریگان خودرو، خودروسازان بم، کارمانیا خودرو، قوای محرکه کرمان خودرو، آرمان موتور ارگ، آرمان الکتریک ارگ، کرمان موتور و شرکت خدمات مخابرات ارگ جدید بم بازدید کرد.