کمبود اکسیژن بیماران کرونایی به دلیل کمبود برق!

تاریخ انتشار:
۱۴۰۰/۰۵/۲۴
وزیر صمت در آخرین جلسه ستاد تسهیل، توضیحاتی را درباره شرایط فعلی تولیدات کشور ارائه کرد.

  علیرضا رزم حسینی وزیر صمت عملکرد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را قابل قبول خواند و اظهار کرد: این آخرین جلسه ستاد تسهیل است و در این مدت هم افزایی مناسبی در ستاد صورت گرفت که باعث بهبود فضای تولید در کشور شد.

او درباره فاطمی امین وزیر صمت پیشنهادی دولت سیزدهم گفت: پیش از این، سابقه و عملکرد مناسبی را از او شاهد بودیم و بدون شک عملکرد مناسبی را نیز شاهد خواهیم بود.

سرمایه گذاری ۴۵۰ هزار میلیارد تومانی در کشور

او افزود: امروز با تمام فعالان و متخصصان اقتصادی همراه بودیم. در بسته‌های مانع زدایی کار‌های خوبی انجام شده و ۳ بسته کارآمد و خوب، مهیا شده است. یکی از این بسته‌ها برای بررسی به مجلس رفته که باید بررسی کنند، بسته دیگر مربوط به ستاد اقتصادی دولت است، اما بسته‌ای که مربوط به وزارت صمت بود، انجام شده است. ۴۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در کشور انجام شده و پروژه‌های بزرگی در بخش معدن و صنایع غذایی داشتیم.

رزم حسینی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تنظیم بازار گفت: امروز هیچ شرکتی در حوزه کشاورزی در اختیار وزارت صمت نیست و تحت مدیریت واحد به دست وزارت جهاد کشاورزی مدیریت می‌شود. امروز اولین جلسه ستاد تنظیم بازار در دفتر معاون اول برگزار شد  و امیدوار هستیم ادامه دار شود که بدون شک اثرات مناسبی خواهد داشت.

او بیان کرد: در تولید اکسیژن بیماران کرونایی اقدامات خوبی صورت گرفته، اما کمبود‌هایی که وجود دارد ناشی از کمبود برق است. اگر شرکت‌ها و صنایع بخواهند برق خودشان را تامین کنند باید شرایط برای آن‌ها تسهیل شود.

وزیر صمت با اشاره به سند‌های ابلاغ شده در حوزه زنجیره تامین و پوشاک، لوازم خانگی گفت: فراموش نکنید تولید در کشور در هر حوزه‌ای متاثر از سیاست‌های پولی و مالی کشور است و تصمیمات حوزه اقتصاد تاثیر مستقیم بر تولید دارند. بیش از ۶۰ درصد GDP کشور به وزارت صمت مربوط است و باید در تصمیمات کلان بیش از گذشته به آن توجه شود.