مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صمت اعلام کرد: وجود بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ طرح نیمه تمام صنعتی بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در کشور

تاریخ انتشار:
۱۴۰۰/۰۱/۲۶
مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۳ هزار و ۶۳۹ طرح نیمه تمام صنعتی بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی با سرمایه گذاری حدود ۱۱۹ هزار میلیارد تومان با ظرفیت اشتغالزایی ۱۵۵ هزار نفر در کشور وجود دارد. به گزارش شاتا، علیرضا هادی گفت: تعداد طرح‌های با پیشرفت […]

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۳ هزار و ۶۳۹ طرح نیمه تمام صنعتی بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی با سرمایه گذاری حدود ۱۱۹ هزار میلیارد تومان با ظرفیت اشتغالزایی ۱۵۵ هزار نفر در کشور وجود دارد.

 

به گزارش شاتا، علیرضا هادی گفت: تعداد طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بین ۶۰ تا ۸۰ درصد ۱۲ هزار و ۹۹۳ طرح و میزان سرمایه‌گذاری آن‌ها در حدود ۲۸۹ هزار میلیارد تومان با ظرفیت اشتغالزایی ۴۶۳ هزار نفر می باشد.

​مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: نزدیک به ۱۹ هزار و ۱۸۵ طرح نیز دارای پیشرفت فیزیکی بین ۲۰ تا ۶۰ با پیش بینی ۵۷۹ هزار میلیارد تومان و امکان اشتغال ۷۴۷ هزار نفر در کشور فعال هستند.

هادی تعداد طرح‌های دارای پیشرفت کمتر از ۲۰ درصد را ۲۸ هزار و ۹۰۹ طرح اعلام کرد و گفت: میزان نیاز سرمایه‌گذاری این طرح‌ها در حدود ۹۷۷ هزار میلیارد تومان ارزیابی شده است که برای حدود یک میلیون و ۹۲ هزار نفر ایجاد اشتغال خواهد کرد.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در مجموع در کل کشور ۸۳ هزار و ۷۸۰ جواز تاسیس وبیش از ۷۴ هزار پروانه بهره‌برداری در بخش صنعت صادر شده است.

وی توضیح داد: تمرکز بیشتر بر طرح های بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، واحدهای صنایع پیشران و واحدهای که در حال حاضر تولیدشان در کشور با کمبود مواجه است می باشد.

هادی گفت: این طرح ها بطور مداوم رصد و پایش می شود تا با رفع موانع به مرحله بهره برداری برسند.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح ها افزود: فرصت های سرمایه گذاری، صنایع پیشران و صنایع اشباع را در سامانه بهین یاب قرار دادیم تا سرمایه گذاران جدید از آن استفاده نمایند

وی گفت: بهم رسانی واحدهای تعطیل و راکد با سرمایه گذاران جدید از دیگر برنامه های است که در وزارتخانه دنبال می شود.