رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در حضور وزیر صمت:عزم وزارت صمت برای حذف قوانین مخل تولید در بسته پشتیبانی خود قابل تحسین است/ بخش خصوصی مجاهدانه برای عبور از شرایط سخت کوشید

تاریخ انتشار:
۱۴۰۰/۰۲/۱۳
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران توجه وزارت صمت به موضوع مقررات زدایی و حذف قوانین مخل تولید و شروع این حرکت از خود وزارتخانه را در قالب بسته پیشنهادی پشتیبانی از تولید برای سال ۱۴۰۰ قابل تحسین دانست. به گزارش شاتا، سید عبدالوهاب سهل آبادی در نشست هم اندیشی بررسی و ارائه بسته […]

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران توجه وزارت صمت به موضوع مقررات زدایی و حذف قوانین مخل تولید و شروع این حرکت از خود وزارتخانه را در قالب بسته پیشنهادی پشتیبانی از تولید برای سال ۱۴۰۰ قابل تحسین دانست.

به گزارش شاتا، سید عبدالوهاب سهل آبادی در نشست هم اندیشی بررسی و ارائه بسته پیشنهادی وزارت صمت برای پشتیبانی و مانع زدایی از تولید با بیان این مطلب، افزود: بخش خصوصی و صاحبان صنایع در سال گذشته با وجود تمامی مشکلات و تنگناها اما مجاهدانه کوشیدند و همین عزم و تلاش مجاهدانه باعث شد بتوانیم شرایط سخت را پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به بسته پیشنهادی وزارت صمت برای پشتیبانی و مانع زدایی از تولید که در سه محور ارائه می شود، بیان کرد: وزارت صمت در محور اول خود آغازگر حذف قوانین مخل تولید و مقررات زدایی از تولید می شود که این اقدام تحسین برانگیز است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در ادامه بر واگذاری اختیارات بیشتر برای معادن به استان ها در جهت سهولت امور تاکید کرد.

سهل آبادی همچنین از بانک مرکزی خواست که در راستای تک نرخی شدن ارز که از خواسته های مهم تولید کنندگان است گام بردارد و اقدامات اساسی انجام بدهد.

وی همچنین تعامل بیشتر دستگاه‌های مرتبط با امر تولید از جمله بیمه و مالیات را خواستار شد.

گفتنی است که جلسه هم اندیشی و ارائه بسته پیشنهادی وزارت صمت در زمینه پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از تولید با حضور وزیر صمت و معاونان وزارتخانه، نمایندگان تشکلها و انجمنهای تخصصی بخش خصوصی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این جلسه در خصوص محورهای مختلف این بسته پیشنهادی، بحث و تبادل نظر گردید.