شکایت واحدهای تولیدی به دادستانی برای جبران خسارات ناشی از قطع برق

تاریخ انتشار:
۱۴۰۰/۰۳/۰۹
رئیس خانه صنعت معدن و تجارت ایران گفت: وزارت صنعت هیچ تدبیری برای کمک به واحدهای تولیدی به کار نگرفته است و ما ناچاریم برای جبران خسارات خود به دادستانی کل کشور شکایت کنیم. سید عبدالوهاب سهل آبادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ضمن گلایه شدید از قطعی برق در صنایع کشور، اظهار […]

رئیس خانه صنعت معدن  و تجارت ایران گفت: وزارت صنعت هیچ تدبیری برای کمک به واحدهای تولیدی به کار نگرفته است و ما ناچاریم برای جبران خسارات خود به دادستانی کل کشور شکایت کنیم.

سید عبدالوهاب سهل آبادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ضمن گلایه شدید از قطعی برق در صنایع کشور، اظهار داشت: متاسفانه در طول دو هفته اخیر بی برنامه بودن قطعی برق آسیب های زیادی را به واحدهای تولیدی وارد کرده است به نحوی که در بخشی از واحدها مواد اولیه و تجهیزات صنعتی خراب شده است.

وی با اعلام اینکه برای جبران خسارت واحدهای تولیدی با وزارت صنعت نامه نگاری انجام داده ایم، افزود: متاسفانه هنوز وزارت صنعت هیچ پاسخی نسبت به جبران ضرر و زیان واحدهای تولیدی اعلام نکرده است.

رئیس خانه صنعت و معدن ایران تصریح کرد: البته علاوه بر ارسال نامه به وزارت صنعت از تمام استانهای کشور درخواست کرده ایم تا میزان ضرر خود را از قطعی برق به خانه صنعت و معدن اعلام کنند.

سهل آبادی اضافه کرد: با تعیین شدن میزان خسارات اگر وزارت صنعت هیچ تدبیری برای این موضوع به کار نگیرد از تمام استانها درخواست می کنم تا شکایت های خود را به دادستانی کل کشور ارسال کنند. ما نمی توانیم در این شرایط فعالیت کنیم و اداره برق نیز هیچ تدبیری برای جبران خسارت واحدهای تولیدی به کار نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی واحدهای تولیدی به سختی فعالیت می کنند گفت: نمی دانم براساس کدام سیاست به جای کمک به واحدهای تولیدی مدام سنگ اندازی می شود. مگر می شود تجهیزات خراب واحدهای تولیدی را در سریع ترین زمان ممکن تعمیر کرد چرا امروز به جای کمک حتی برق واحدهای تولیدی را قطع می کنیم.