جهانگیری می‌گوید صنایع برای جبران کمبود برق سطح تولید خود را کاهش دهند!

تاریخ انتشار:
۱۴۰۰/۰۴/۲۸
رئیس خانه صنعت معدن و تجارت گفت: آقای جهانگیری معتقد است در شرایط فعلی صنایع میزان فعالیت خود را کاهش دهند تا مشکل برق برطرف شود. اما سوال اینجاست با کاهش حجم تولید صنایع می دانید چه اتفاقی در سطح جامعه خواهد افتاد. سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به […]

رئیس خانه صنعت معدن و تجارت گفت: آقای جهانگیری معتقد است در شرایط فعلی صنایع میزان فعالیت خود را کاهش دهند تا مشکل برق برطرف شود. اما سوال اینجاست با کاهش حجم تولید صنایع می دانید چه اتفاقی در سطح جامعه خواهد افتاد.

سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه قطعی برق وضعیت واحدهای صنعتی را هر‌ روز بدتر از گذشته کرده است، گفت: چندین بار نامه های مختلفی را به وزارت صنعت ارسال کردیم تا مشکل قطعی برق حل شود اما نه تنها حل نشد بلکه زمان قطعی واحدهای تولیدی به بیش از ۵ ساعت رسید مگر می شود با این شرایط کار تولیدی کرد.

وی با بیان اینکه حتی شکایت خود را به دادستان کل کشور هم‌ ارسال کرده ایم، افزود: متاسفانه در این رابطه هم به نتیجه مناسبی دست پیدا نکرده ایم.

رئیس خانه صنعت معدن و تجارت اضافه کرد: حجم بدهی نیروگاه های کوچک و متوسط از دولت بسیار بالاست و هنوز هم دولت تصمیمی به پرداخت بدهی آنها ندارد. اگر بدهی آنها پرداخت میشد حداقل بخشی از نیاز صنعتگران برطرف میشد.

سهل آبادی به صحبت های اخیر معاون اول اشاره کرد و گفت: آقای جهانگیری معتقد است در شرایط فعلی صنایع میزان فعالیت خود را کاهش دهند تا مشکل برق برطرف شود. اما سوال اینجاست با کاهش حجم تولید صنایع می دانید چه اتفاقی در سطح جامعه خواهد افتاد.