ایمینو طی فراخوانی اعلام کرد؛

تاریخ انتشار:
۱۴۰۱/۰۳/۲۲

طرح‌های نوآورانه معدنی را در سامانه الکترونیکی ایمینو ثبت کنید

مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمینو) باهدف شناسایی، جذب و حمایت از ایده‌های ارزش آفرین بخش معدن و صنایع معدنی، از طرح‌ها و کسب‌وکارهای نوآورانه و فناورانه این عرصه حمایت می‌کند.

به گزارش  خانه صمت استان کرمان به نقل از ایمینو، این مرکز به عنوان مجری طرح زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی ایران از همه ایده پردازان و نوآوران در زمینه‌های اکتشاف، استخراج و فرآوری، بازاریابی و فروش محصولات، پشتیبانی، حمل و نقل، ایمنی، بهداشت و محیط زیست، انرژی و آب، باطله معادن و پسماند و فناوری های نوین در این بخش مانند بلاکچین، پردازش ابری، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، کلان داده، رباتیک، چاپ سه بعدی دعوت می¬‌کند تا ایده یا طرح نوآورانه، خلاقانه و فناورانه خود را در این زمینه در میان بگذارند.

محورهای موضوعی ایده‌پردازی:

– کاربرد فناوری های نوین NBCI ( نانو، بیو، فناوری اطلاعات و علوم شناختی) در بخش های مختلف معدن و صنایع معدنی

– معدنکاری دیجیتال (رباتیک، اینترنت اشیا، اتوماسیون، فناوری های پهپادی، واقعیت مجازی و …)

– هوش مصنوعی در صنعت معدن( رایانش ابری، کلان داده، بلاکچین، یادگیری ماشین)

– مدل سازی سه بعدی در اکتشاف، استخراج و مکانیک سنگ

– روش های نوین در اکتشافات و حفارهای عمیق و آتشباری

– مدیریت چرخه آب و انرژی در معدن و صنایع معدنی

– مدیریت بازاریابی، فروش و زنجیره تامین در معدنی و صنایع معدنی

– فناوری‌های نوین پشتیبانی از زنجیره معدن و صنایع معدنی (مدیریت معدن، لجستیک، حمل و نقل و …)

– مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست در معدن و صنایع معدنی (سیستم‌ها، تجهیزات، خدمات و …)

– مدیریت باطله و پسماند در معدن و صنایع معدنی و استحصال آنها

– اکتشاف، استخراج و فرآوری کانی های با کاربرد خاص

همچنین از نوآوران و ایده‌پردازان در حوزه فناوری‌های نوین و High Tech در بخش معدن و صنایع معدنی از جمله هوش مصنوعی، رایانش ابری، کلان داده، بلاکچین، مدلسازی سه بعدی، یادگیری ماشین و یادگیری عمیق، رباتیک، اینترنت اشیاء، اتوماسیون، واقعیت مجازی و غیره نیز دعوت می‌شود ایده‌های خود را ارسال کنند.

استارتاپ‌ها و نوآوران می‌توانند برای ثبت و ارسال ایده های ارزش آفرین بخش معدن و صنایع معدنی به نشانی imino.ir اقدام کنند یا با اسکن کیو آر کد (QR Code) پیوست شده، وارد صفحه سامانه الکترونیکی ثبت ایده ایمینو شوند.

در این مرکز برای ایده‌پردازان خدماتی مانند “فضای کار اشتراکی، مشاوره حقوقی و فنی، مشاوره کسب وکار، منتورشیپ، دوره‌های آموزشی، حمایت مالی و سرمایه گذاری، شبکه‌سازی، تجاری‌سازی و بازاریابی” ارائه خواهد شد.

ایده پردازان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ ۴۱۸۶۸۶۱۷ – ۰۲۱ تماس بگیرند یا از طریق پست الکترونیک ایمینو به آدرس info@imino.ir با این مرکز در ارتباط باشند.