دبیر ستاد رفع موانع تولید:

تاریخ انتشار:
۱۴۰۱/۰۷/۳۰

برخی موانع تولید توسط استاندارد ایجاد می شود

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: ۲۰۰ مشکل تولید کشور در حوزه بانکی، مالیات و سایر موارد احصا و ثبت شده است که دنبال رفع آنها هستیم.

به گزارش روابط عمومی خانه صمت استان کرمان، صدیف بیک زاده روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت روز صنعت و معدن استان کرمان افزود: ستاد تسهیل کشور در کنار بخش خصوصی قرار دارد تا مشکلات این حوزه را رفع کند و در این زمینه پیگیر رفع موانع حوزه مس کشور نیز هستیم.

وی اظهارداشت: یکی از مشکلات معادن استهلاک ماشین آلات صنعتی است زیرا تامین ماشین آلات معدنی را با واردات خوردو در یک ردیف دیده اند در حالی که ما باید تولید بخش معادن را به واسطه اینکه اثرات بیشتری در جامعه دارد، دنبال کنیم.

بیک زاده با بیان اینکه در شرایط بسیار متغیر از لحاظ داخلی و بیرونی قرار گرفته ایم اظهار داشت: اکنون تقاضا برای زغال سنگ در کشور وجود دارد لذا ممنوعیت صادرات این محصول را مصوب کردیم.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت:  یکی از ۲۰۰ مورد موانع احصا شده موانعی است که سازمان استاندارد برای تولید ایجاد می کند.

وی افزود: سازمان استاندارد مجوز به یک دستگاه می دهد و باز در مراحل بعد مجدد داخل دستگاه را باز می کند که به برهم خوردگی خط تولید می انجامد.